5 pomysłów na prezent dla dziecka
5 pomysłów na prezent dla dziecka

Okazji, kiedy kupujemy dzieciom prezenty, jest w ciągu roku sporo. Urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki, Święta. Do tego dochodzą jeszcze ewentualne ważniejsze okazje, jak Chrzciny, I Komunia Święta. Nie jest łatwo wymyślić inne prezenty na każdą okazję, zwłaszcza że maluchy coraz trudniej zadowolić. To, co będzie najlepszym prezentem, zależy też od wieku i płci dziecka. Inny prezent kupimy niemowlakowi, inny kilkulatkowi, a jeszcze inny nastolatkowi. Tak samo, jak inny kupimy chłopcu, a inny dziewczynce. Skupmy się jednak na kilkulatkach. Oto 5 pomysłów na prezent dla takiego dziecka.

Zabawka

Najprostszym pomysłem na prezent dla dziecka jest jakaś zabawka. Dziewczynce można kupić lalkę, maskotkę, domek dla lalek, a chłopcu samochodzik albo robota – superbohatera czy klocki lego. Jednak zabawek obecnie jest tak wiele, że naprawdę trudno coś wybrać. Dodatkowo zwykłe zabawki szybko nudzą dzieci i ciągle chcą czegoś nowego. Starajmy się wybierać ciekawe zabawki edukacyjne albo związane z ulubionymi postaciami z bajek.

Słodycze

Które dziecko nie lubi słodyczy? Chyba takiego nie ma. Warto jednak wybierać słodycze o jak najlepszym składzie – bez zbędnych chemicznych dodatków. Najlepsza będzie zwykła czekolada lub słodycze Kinder. Nie brakuje w sklepach specjalnych słodkości dla dzieci, które nie zawierają szkodliwych składników, oczywiście poza cukrem. Zanim jednak kupimy słodycze, warto upewnić się, że rodzice pozwalają dziecku na ich jedzenie i że nie jest ono uczulone na jakiś składnik słodkości. Dzieci często uczulone są na orzechy, których śladowe ilości mogą znajdować się w niemal każdym produkcie. Takie dzieci nie powinny w ogóle jeść słodyczy ze sklepu.

Ubrania i buty

Ubrania dla dzieci i buciki to dobry pomysł na prezent. Trzeba tylko wiedzieć, jaki rozmiar dziecko nosi i mieć na uwadze, że niestety nie ponosi tego długo, bo przecież rośnie. Dobrym wyborem będzie na przykład komplet zimowy (czapka, szalik, rękawiczki), skarpetki, sukienka dla dziewczynki albo bluza dla chłopca. Warto postawić na ciekawe na druki, np. ulubione postacie z bajek.

Puzzle i gry planszowe lub komputerów

Dzieci uwielbiają puzzle. Puzzle warto dobrać odpowiednie do wieku. Dla kilkulatka nie będą odpowiednie puzzle na 500 czy 1000 elementów, bo raz, że sobie nie poradzi z ich ułożeniem i szybko się zniechęci, to dwa, może połknąć drobny element i się zadławić. Fajnym pomysłem na prezent są gry planszowe lub elektroniczne. Najlepiej wybierać takie, które czegoś uczą i pozwolą odciągnąć dziecko od komputera, smartfona, tabletu czy telewizora.

Akcesoria dla dzieci

Zamiast zabawek można postawić na różne akcesoria- zobacz pościele w motywie bohaterów.

Warto kupić dziecku edukacyjną książeczkę, kolorowankę, łamigłówki albo zestaw do rysowania. Oprócz tego fajnym pomysłem będą akcesoria sportowe, szczególnie dla chłopców. Dzieci uwielbiają piłki, rękawice (piłkarskie albo bokserskie), a nawet pojazdy, takie, jak rolki, łyżwy czy hulajnogi. Oczywiście w zestawie do takich rzeczy trzeba kupić kask, który musi być dopasowany do głowy. Fajnym pomysłem na prezent będzie też plecak, piórnik z ulubioną postacią z bajki. Dobrym wyborem będą także akcesoria związane z zainteresowaniami dziecka. Ciekawym prezentem może być też karta podarunkowa do sklepu z zabawkami albo ubrankami lub bilet w jakieś miejsce lub na jakieś wydarzenie dla dzieci. Wystarczy trochę pomyśleć, uruchomić wyobraźnię, a zawsze kupimy coś, z czego dziecko będzie zadowolone. Nie kupujmy tylko żywych zwierząt. Zamiast nich warto wybrać zwierzątko interaktywne.