Torba podróżna – jaka powinna być?
Szukasz idealnej torby podróżnej, która sprawdzi się zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych wyjazdów? Zależy Ci na tym, aby wybrany model był praktyczny i jednocześnie trwały? W takim razie mamy coś dla Ciebie – poradnik, w którym podpowiadamy, jaka powinna być dobra torba podróżna, aby była inwestycją na wiele lat.

Rozmiar torby podróżnej

Zakup idealnej torby podróżnej zacznij od znalezienia modeli o właściwym rozmiarze. Dzięki temu już na samym początku zawęzisz grupę interesujących produktów. Jaka wielkość będzie optymalna? Tak naprawdę nie ma jednej właściwej odpowiedzi, a na rynku nie znajdziesz uniwersalnego produktu, który sprawdzi się w trakcie każdej podróży.

Do wyboru masz zarówno torby podręczne, czyli mniejsze, jak i te wielokomorowe, których pojemność wynosi nawet do ponad 100 l. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dwóch modeli – jednego większego i drugiego mniejszego. Jeśli jednak najczęściej podróżujesz samolotem czy wyjeżdżasz tylko na weekendy, to bez problemu sprawdzi się walizka kabinowa, czyli mały i poręczny model, który bez problemu pomieści T-shirty męskie, parę butów czy podstawowe kosmetyki.

Z kolei osoby, które preferują dłuższe wakacje, zdecydowanie powinny postawić na dużą, wielokomorową torbę podróżną.

Jak powinna być wykonana torba podróżna?

Aby zakupiona torba podróżna posłużyła Ci przez wiele lat, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na jej konstrukcję i materiał, z którego została wykonana. Możesz zdecydować się na walizkę, czyli prostokątny model z dodatkowo usztywnianymi ściankami. Dzięki zastosowaniu tworzyw i tkanin syntetycznych (ABS, poliester) takie rozwiązania są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia niż ich zwykłe, materiałowe odpowiedniki.

Zależy Ci na tym, aby pojemność torby Cię nie ograniczała i zawsze wykorzystujesz ją do pełna? W takim razie lepszym wyborem może okazać się tzw. duffel bag, czyli torba podróżna bez dodatkowych usztywnień. Elastyczne ścianki pozwalają na umieszczenie w niej wielu rzeczy i wypełnienie wnętrza do maksimum. Takie modele są również wygodne w przenoszeniu i bez problemu pomieszczą najważniejsze przedmioty.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu torby podróżnej?

W trakcie zakupu torby podróżnej warto zwrócić także uwagę na jej wnętrze. Dobrze, aby wybrany model był wyposażony w dodatkowe kieszonki, przegródki i komory, w których uporządkujesz ubrania, kosmetyki i inne rzeczy, których potrzebujesz podczas wyjazdu.

Dodatkowo zewnętrzny materiał powinien być wodoodporny, a spód wzmocniony. Wygodnym rozwiązaniem jest także torba z rączką i na kółkach, dzięki którym podróżowanie i długie spacery z walizką będą wygodne.