Zobacz jak przygotować się na wyjazd w góry do Krynicy
Krynica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, która słynie z atrakcji zarówno letnich, jak i zimowych. Jest tu naprawdę wiele do zobaczenia, a zimą można poszusować na nartach. Jednak wybierając się tu zimą trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego ubrania, aby nie zmarznąć i czuć się komfortowo podczas aktywnego zwiedzania.

Krynica – miasto pełne atrakcji

Krynica to przede wszystkim uzdrowisko. Jest tutaj sanatorium, które przez cały rok gości kuracjuszy w różnym wieku. W samym mieście warto zwiedzić centrum i oczywiście skosztować wód w pijalni, do której regularnie zaglądają kuracjusze z uzdrowiska. Jednak największą atrakcją Krynicy Zdrój jest Jaworzyna Krynicka, na którą wjeżdża się kolejką gondolową. W Krynicy jest też wiele szlaków spacerowych, a także są miejsca, gdzie można poszusować na nartach. Oczywiście nie brakuje również lokali, w których można dobrze zjeść i się ogrzać, gdyż zimą bywa tu naprawdę zimno, jak to w górach. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać czy to w okresie świątecznym, czy podczas ferii zimowych z dziećmi. Krynica to też miejsce często wybierane jako kierunek szkolnych wycieczek, a Jaworzyna jest wprost oblegana przez turystów. Warto tu wjechać kolejką i zobaczyć niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki oraz zrobić piękne zdjęcia, które będą najlepszą pamiątką.

Jak przygotować się na wyjazd do Krynicy?

Przygotowanie do wyjazdu zależy od tego, na jak długo wybierasz się do miasta. Wybierając się tu zimą nie zapomnij o ciepłym ubraniu. Również latem nie ma tutaj upałów, więc zawsze trzeba pamiętać o jakimś wierzchnim okryciu. Zdecydowanie przydadzą się również wygodne buty. Na pewno trzeba też mieć ze sobą czapkę na głowę, a nawet rękawiczki. Narciarze zaś powinni pamiętać o odpowiednich ubraniach na narty, aby jazda była nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Na długą wędrówkę przyda się jakiś ciepły napój w termosie, chyba że zaplanujemy zahaczenie o jakąś kawiarnię. Podstawa na całodzienną wędrówkę to również oczywiście naładowany telefon.

Jakie ubrania przygotować na wyjazd do Krynicy?

Zimowy wypoczynek w Krynicy wymaga zabrania odpowiednich ubrań. T-shirty i koszulki męskie czy damskie to nie wszystko. Powinny być oddychające i zapobiegać przepoceniu się. Na śnieg niezbędne są także ciepłe spodnie, najlepiej nieprzemakalne. Natomiast na koszulkę należy założyć bluzę lub sweter i oczywiście ciepłą kurtkę, która także powinna być nieprzemakalna i chronić przed mrozem i wiatrem. Nie można też zapomnieć o czapce i szaliku oraz rękawiczkach. Kolejna ważna rzecz to wygodne i bezpieczne buty. Powinny mieć płaską antypoślizgową podeszwę oraz również być nieprzemakalne. Dobrze by były ocieplane futerkiem, aby stopy nie zmarzły podczas wędrówki. Na narty zaś należy zabrać odpowiedni ekwipunek narciarski – specjalną kurtkę, spodnie, buty narciarskie, rękawice, gogle i kask. Pamiętaj, że w górach o bezpieczeństwo trzeba dbać szczególnie, bo góry nie wybaczają nawet drobnych błędów. Jeśli wybierasz się do Krynicy na dłużej, pamiętaj o ubraniach na zapas.

Wybierając się w góry należy zachować zdrowy rozsądek i odpowiednio się zawsze przygotować. Odpowiedni ubiór i obuwie to podstawa, ale i tak warto śledzić prognozy i zrezygnować z wędrówek po szlakach podczas niesprzyjającej aury. Krynica to malownicze miasto, do którego zdecydowanie warto wybrać się zimą. Pod śniegiem prezentuje się jeszcze piękniej i zachęca do zwiedzania i spacerów. Popularność wśród turystów świadczy najlepiej o tym, że warto tu przyjechać, tak samo, jak popularność uzdrowiska wśród kuracjuszy. Sanatorium w Krynicy jest jednym z najpopularniejszych w Polsce i najczęściej wybieranych przez kuracjuszy z całego kraju. Wybierając się tu zimą spędzisz niezapomniane chwile w zimowej scenerii i wywieziesz stąd masę pięknych wspomnień i na pewno będziesz chciał jeszcze tu wrócić i to nie raz. Warto wybrać to miasto na zimowy weekendowy wypad lub wycieczkę w czasie zimowych ferii.

Zobacz nasze modowe propozycje