Jak się ubrać na koncert?
Koncert ukochanego zespołu to bardzo ważne wydarzenie dla każdego fana. Na ten wyjątkowy moment warto się odpowiednio przygotować, włącznie z ubiorem. Co założyć na koncert? Coś, w czym będziemy wyglądać stylowo i schludnie, bo przecież będziemy wśród wielu ludzi. Oto krótki poradnik, co na siebie włożyć idąc na koncert.

Strój na koncert – o czym pamiętać?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że najważniejsze, aby strój na koncert był wygodny. Przecież na koncercie zwykle nie siedzimy ani nie stoimy jak kołki, tylko cały czas się ruszamy, skaczemy i tańczymy. Strój więc nie powinien utrudniać nam ruchów. Ponadto ubiór powinien być dostosowany do rodzaju koncertu. Inaczej ubierzemy się na koncert rockowy czy metalowy, a inaczej na koncert jazzowy czy symfoniczny w filharmonii. Ponadto jeśli koncert, na który się wybieramy, odbywa się w plenerze, na przykład na stadionie, wybierając ubranie, należy zwrócić uwagę na panującą aurę. Jeśli jest ciepło, to trzeba ubrać się lekko, aczkolwiek jeśli koncert ma potrwać do późnego wieczora lub nocy, warto mieć ze sobą jakąś cieplejszą bluzę czy ramoneskę. Jeśli zaś jest zimno, to trzeba ubrać się tak, by było nam ciepło.

Jak ubrać się na koncert rockowy lub metalowy?

Na koncert rockowy ubieramy się zwykle na luzie. Ubranie, zwłaszcza wierzchnie powinno mieć ciemny, a najlepiej czarny kolor. Mile widziane są metalowe elementy w postaci np. kolców czy ćwieków. Jeśli idziemy na koncert ukochanego zespołu, to będąc wielkimi fanami, na pewno posiadamy koszulkę z logo lub nazwą zespołu. Jeśli tak, to nie ma co rozmyślać nad ubraniem. Oryginalne koszulki to klasyka koncertowa. Spodnie powinny być czarne lub jeansy, najlepiej poszarpane. Do tego buty kojarzące się z taką muzyką, a więc trampki albo glany. Dziewczyny mogą założyć na koncert jeansową spódnicę. Oczywiście klasyką jest wierzchnie okrycie w postaci skórzanej ramoneski. U kobiet ważnym dodatkiem na koncert rockowy lub metalowy jest rzecz jasna mocny makijaż, z którym warto zaszaleć.

Jak ubrać się na koncert jazzowy lub do filharmonii?

Koncerty jazzowe czy symfoniczne wymagają już bardziej eleganckich strojów. W wielu miejscach, gdzie odbywają się koncerty jazzowe, obowiązują specyficzne zasady dress code, dlatego warto zapytać o to organizatorów. Jeśli nie ma konkretnego dress code, najlepiej postawić na bezpieczną klasykę. Na koncert jazzowy można założyć na przykład czarne cygaretki, eleganckie buty bez obcasa, koszulę w stonowanym kolorze albo prosty sweterek. Taka stylizacja nadaje się również do filharmonii. Jednak o ubiorze na koncert symfoniczny należy myśleć już kilka dni wcześniej, gdyż strój powinien być bardziej zobowiązujący. Najlepiej wybrać elegancką sukienkę. Może to być klasyczna mała czarna, ale także prosta w odcieniach szarości, brązu albo butelkowozielona. Jeśli jednak sukienka nie wchodzi w grę, można wybrać prostą spódnicę w stonowanym kolorze i kroju dobranym do sylwetki, a do niej elegancką koszulę i marynarkę albo ładny sweterek. Należy pamiętać, że ubranie na koncert do filharmonii powinno być przede wszystkim czyste i schludne.

Co założyć na koncert rapera?

Rap i Hip Hop to specyficzna muzyka, która wiąże się także ze specyficznym stylem ubioru, podobnie jak rock czy metal. Tutaj jednak króluje luz. Idealne będą spodnie o szerszym kroju, takie jak na przykład dresy lub jeansy. Takie spodnie warto zrównoważyć górą przylegającą do ciała. Może to być gładki T-shirt. Jeśli zaś chodzi o buty, najlepiej wybrać rzecz jasna sneakersy. Ponadto hip hopowcy nie obejdą się bez czapki z daszkiem, często zakładanej daszkiem do tyłu. Wiele różnych strojów nadających się na każdy koncert można znaleźć na wyprzedaży Reserved.