Awaria na drodze - Co robić w takiej sytuacji?Awaria na drodze - Co robić w takiej sytuacji?.

Nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, co może wydarzyć się podczas drogi, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dalszą podróż. Mimo regularnych przeglądów i dbania o dobrą kondycję pojazdu, może on odmówić nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie samochodu i wożenie ze sobą możliwie największej ilości rzeczy, które mogą przydać nam się podczas takiej trudnej sytuacji. Należą do nich:

 1. dobrze wyposażona apteczka – koniecznie sprawdzajmy regularnie jej stan i stopień zaopatrzenia oraz uzupełniajmy ewentualne braki
 2. koło zapasowe
 3. gaśnica
 4. lewarek
 5. trójkąt ostrzegawczy
 6. kamizelka odblaskowa
 7. zestaw kluczy i innych narzędzi, żarówki, bezpieczniki, drobne elementy wymienne - które mogą przydać się w razie awarii
 8. kanister wypełniony benzyną – na wypadek nagłego braku paliwa i problemów ze znalezieniem w pobliżu otwartej stacji benzynowej
 9. płyn do chłodnicy
 10. woda
 11. odpowiedni strój na wypadek konieczności opuszczenia samochodu na dłuży czas: ciepła kurtka, najlepiej przeciwdeszczowa, czapka, dodatkowa para skarpet, rękawiczki, parasol. Możemy być bowiem zmuszeni czekać nawet przez kilka godzin na zimnie, podczas niesprzyjających warunków pogodowych na usługi odholowania samochodu lub przeprowadzenia różnego rodzaju napraw.

Gdy trzeba skorzystać z pomocy drogowej

Niestety nie w każdej sytuacji związanej z awarią samochodu jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Często konieczne jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej. Warto już wcześniej sobie spisać i zawsze wozić ze sobą numer telefonu do sprawdzonej firmy, która będzie gotowa nam pomóc o każdej porze dnia i nocy. W jakich konkretnie sytuacjach może okazać się przydatne skorzystanie z pomocy drogowej?

 1. wymiana koła na drodze
 2. holowanie samochodu i skorzystanie z lawety
 3. wypożyczenie pojazdu zastępczego
 4. naładowanie akumulatora
 5. wykonanie drobnych napraw różnego rodzaju, umożliwiających dalszą jazdę pojazdem
 6. konieczność wyciągnięcia pojazdu z rowu, wody albo błota
 7. spuszczanie źle zatankowanego paliwa

AUTO BEN - pomoc drogowa godna zaufania

W przypadku awarii drogowej przede wszystkim należy zachować spokój i nie wpadać w panikę oraz zrobić wszystko co w naszej mocy, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie, ani innych użytkowników drogi – w miarę możliwości zjechać lub zepchnąć samochód w bezpieczne miejsce oraz natychmiast wezwać pomoc drogową.

Jedną z takich firm, świadczących swoje usługi 24h na dobę, 7 dni w tygodniu jest bez wątpienia AUTO BEN, która oferuje swoje usługi na terenie województwa mazowieckiego, a konkretnie powiatu wołomińskiego - Radzymina, Wołomina, Marek, Kobyłki, Wyszkowa i najbliższych okolic.

To sprawdzona marka z bogatym doświadczeniem, działająca na rynku już od 2007 roku. Błyskawiczny dojazd do klienta, rozsądne ceny i brak ukrytych kosztów, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Holowanie pojazdów sprawnych oraz uszkodzonych, możliwość skorzystania z profesjonalnej lawety, a dodatkowo to również prężnie działająca wypożyczalnia samochodów osobowych.