Szkoła podstawowa - jak ubrać nastolatka?
Twój mały chłopiec niespodziewanie z dzieckiem przeistoczył się w zbuntowanego nastolatka? Nie wiedzieć kiedy wyrósł z układania klocków, oglądania bajek i wspólnego czytania książeczek? Ma już swoje życie, kolegów, nowe pasje i zainteresowania. Choć pewnie czasami ciężko Ci się z tym pogodzić, taka jest kolej rzeczy. Pozostaje Ci wspierać go i akceptować zmiany, które zachodzą w waszym wspólnym, rodzinnym życiu. No dobrze, tylko że nagle odmawia wszystkiego i staje wszystkiemu na przekór! Nawet tak prozaicznym i wydawałoby się prostym czynnością jak wybór ubrania.

Koniec z dinozaurami i bohaterami bajek?

Dawniej bez problemu kupowałaś synowi ubrania, kierując się własnym gustem i generalnie było mu wszystko jedno, co na siebie włoży? A może trafiłaś na nieco bardziej wymagający egzemplarz, który już od wieku przedszkolnego musiał sam decydować jaką piżamkę, czy strój dzienny akurat założy? Z reguły jednak do szczęścia wystarczały nadruki i loga z ulubieńcami kreskówek i bajek, autka, dinozaury, superbohaterowie albo zwierzątka. Twój mały książę jednak już dorasta i nagle kupowanie dla niego ubrań może przysporzyć niemałych problemów!

Podstawy chłopięcej garderoby dla nastolatka

Co powinno znaleźć się w szafie każdego młodego buntownika? Przede wszystkim musi być wygodnie, a razem modnie, aby nie było obciachu założyć czegoś przed kolegami i koleżankami. Jeśli nie bardzo orientujesz się, co aktualnie w trawie piszczy odnośnie ubrań młodego pokolenia, koniecznie zabierz go ze sobą na zakupy lub wybierzcie coś wspólnie robiąc zakupy przez internet. To ciekawa opcja na wspólne spędzenie czasu z synem, poznanie go nieco bliżej, dowiedzenie się o jego zainteresowaniach i upodobaniach – jakie kolory mu się podobają, a które są absolutnie niedopuszczalne, jakich zespołów słucha, jakie lubi filmy, seriale, gwiazdy, czy sportowców. Niestety Twój gust nie ma tutaj większego znaczenia, choć oczywiście możesz próbować walczyć i może uda Ci się nawet przeforsować choć odrobinę swojego zdania i doradzić mu lub wręcz przeciwnie odradzić. Młody człowiek ma jednak prawa uczyć się i szukać dopiero swojego stylu, dlatego nie ograniczaj go i daj mu szansę poprzez ubrania i dodatki wyrazić siebie, to, jakim na dany moment jest, jak się określa i jakim się czuje, nawet jeśli nie do końca CI się to podoba. Na szczęście z dużym prawdopodobieństwem jego styl jeszcze wiele razy się odmieni i miejmy nadzieję stanie się również dla Ciebie bardziej akceptowalny i smaczny.

Ubraniowa wyprawka szkolna

Nastoletni syn zdecydowanie większość czasu spędza w szkole i na różnych zajęciach pozalekcyjnych. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się luźne, wygodne ubrania, które nie krępują i nie ograniczają ruchów. Koniecznie zaopatrzcie się w kilka par dresowych spodni oraz kilka bardziej formalnych typu jeansy, bojówki, joggery. Dobre jakościowo t-shirty, wykonane z przewiewnych i oddychających materiałów, które odprowadzają wilgoć to postawa szafy młodego mężczyzny. No i oczywiście bluzy! Bluzy chłopięce na zamek oraz wkładane przez głowę to totalny must have chłopięcej garderoby. Szukając odpowiedniej bluzy dla chłopca warto zwrócić uwagę na duży, wygodny kaptur, pojemne i praktyczne kieszenie, ciekawy wzór. Bez kilku par sportowych butów też raczej się nie obejdzie. Do tego okrycie wierzchnie stosowne do pory roku oraz strój na wf. Warto uzupełnić garderobę syna na nowy semestr, który niedługo się zacznie. Dzięki wygodnym, a zarazem ładnym ubraniom, które mu się podobają i w których czuje się sobą, z pewnością z większą chęcią będzie chodził do szkoły.