Bluzy z motywami zwierząt - czy nadal są modne?
Zwierzęce motywy to jedna z rzeczy, które w modzie powracają regularnie i zawsze są w jakimś stopniu modne. Oczywiście natężenie tej mody podlega znacznym zmianom. Zatem czy obecnie zwierzęce printy na bluzach są modne? Oczywiście, że tak. Mocny powrót mody na motywy pochodzące od różnych zwierząt zaczął się już w 2021 roku i teraz w 2023 będzie kontynuowany. Jeżeli więc w Twojej szafie wisi bluza damska ze zwierzęcym motywem to w tym roku także możesz ją zakładać. Bluzy męskie ze zwierzęcymi printami także wciąż są na topie.

Jakie mogą być motywy zwierzęce?

Liczba zwierzęcych motywów jest ogromna i nie wszystkie są równie popularne w aktualnej modzie.
Prawdopodobnie sytuacja taka będzie jeszcze przez kilka następnych lat a może i dłużej. Do
najmodniejszych zwierzęcych wzorów można obecnie zaliczyć:
  • wzory w panterkę;
  • wzory w tygrysie paski;
  • wzory w zebrę;
  • wzory w żyrafę;
  • wzór węża;
  • wzór krokodyla;
  • wzory w krowie łaty.
Takich właśnie wzorów w swoich stylizacjach używali tacy kreatorzy jak Michael Kors, Roberto Cavalli, Alexandre Vauthier, Sergio Hudson czy też takie domy mody jak Fendi czy Tom Ford oraz wiele innych. Nowe pokazy z użyciem zwierzęcych motywów z pewnością będą ciągle się pojawiać i podbijać wybiegi na całym świecie.

Jak nosić ubrania ze zwierzęcymi wzorami?

Elementy animalne mogą być użyte w Twoim stroju na bardzo różne sposoby. Pierwszym poruszonym tematem będzie tak zwany total look. Jest to po prostu zdecydowanie się na całościowy i bardzo mocny wygląd inspirowany zwierzętami. W tej wersji powinnaś zestawić kilka pasujących do siebie motywów animalnych. Czyli na przykład mogą to być cętki od stóp do głów lub też panterka na wszystkich elementach garderoby. Równie ciekawie prezentują się także outfity w stylu clash print. To z pozoru niepasujące do siebie rzeczy, czyli na przykład połączenie motywów zwierzęcych z kwiatowymi. Tutaj ważniejszą od wzorów rzeczą jest ich kolorystyka i to ona decyduje, czy dokonałaś ciekawego i stylowego połączenia czy nie. W ten sposób możesz stworzyć bardzo atrakcyjną i niepowtarzalną stylizację, której z pewnością nie będzie mieć żadna inna kobieta. Jeżeli tak mocne zestawienia to dla Ciebie za dużo, zacznij od wprowadzania mniejszych elementów ze zwierzęcymi motywami. Mogą to być na przykład szpilki w panterkę, apaszka w cętki czy torebka z

łatami. Takie, wydawałoby się niewielkie akcenty, znacznie wzmacniają siłę twojej stylizacji i nadają jej więcej charakteru - jednocześnie nie przytłaczając ilością zwierzęcych wzorów.
Możesz także połączyć jeden duży zwierzęcy motyw z resztą bardziej stonowanego stroju. Na przykład może to być bluza damska ze zwierzęcym printem połączona z ciemną spódnicą czy spodniami. Wszystkie wzory zwierzęce mogą występować zarówno w oryginalnej kolorystyce jak i w mocniejszych barwach pastelowych czy neonowych. To, jak bardzo chcesz mieć krzykliwą stylizację zależy już od Twojego gustu i oczywiście okazji, na jaką się wybierasz. Musisz także uważać ze wzorami z paskami, które źle użyte mogą znacznie poszerzyć wizualnie sylwetkę. A tego raczej nie chcesz osiągnąć. Do łask wróciła także stylizacja używająca krowich łat. Wizerunek miejskiej cow girl może być w Twoim wydaniu bardzo atrakcyjny. Taki outfit w wersji biało-czarnej albo biało-brązowej może być bardzo mocny
wizualnie i z pewnością wyróżni Cię w tłumie. Nie bój się odważnych stylizacji, jeśli tylko jest dla nich odpowiednia okazja.

Zwierzęce printy – bezkrwawa moda

Warto także podkreślić, że obecna moda na motywy zwierzęce jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt. Głównie są to bowiem nadruki naśladujące wzory, które znamy z wyglądu zwierząt i żadne zwierzę na tym nie cierpi. Warto pochwalić taki trend, który pozwala na korzystanie z szerokiego spektrum naturalnych kolorów i wzorów, bez wykorzystywania przy tym niewinnych zwierząt. Dlatego możesz spokojnie i z czystym sumienie prezentować ubrania z animalnymi printami bez obaw o zagrożone
gatunki, z których często pochodzą wzory na Twojej odzieży.

Niech więc Twoja bluza damska ze zwierzęcym wzorem przestanie wisieć w szafie, a jeśli takiej nie posiadasz, to jak najszybciej dokonaj odpowiedniego zakupu. Jeśli myślisz o prezencie dla swojego partnera, to bluzy męskie z motywami zwierzęcymi też są modne, choć w tym wypadku ogranicza się to właściwe tylko do ciągle modnych wzorów panterek.