Jak wykonać zdjęcia ubrań na sprzedaż?
W sprzedaży internetowej najważniejszy jest opis produktu oraz jego zdjęcia. Zdjęcia są istotne zwłaszcza w przypadku ubrań. Niestety nie ma tu możliwości wzięcia ubrania w ręce, obejrzenia i przymierzenia, więc należy jak najlepiej pokazać produkt klientowi za pomocą zdjęć. Jak zrobić odpowiednie zdjęcia ubrań do sklepu internetowego?

Odpowiedni sprzęt

Jeśli sporadycznie pozbywamy się niektórych ubrań ze swojej garderoby sprzedając je w internecie, do zrobienia zdjęć wystarczy smartfon z dobrym aparatem. Jeśli jednak planujemy otworzyć profesjonalny sklep internetowy, musimy również profesjonalnie przedstawić w nim ubrania, które będziemy sprzedawać. Tutaj niezbędny będzie dobry aparat fotograficzny umożliwiający odpowiednie ustawienia, a także dobry fotograf. Jeśli nie czujemy się mocni w tym fachu, warto nawet zatrudnić profesjonalistę.

Przygotowanie ubrań do zdjęć

Ubrania do robienia zdjęć muszą być odpowiednio przygotowane. Wszelkie niedoskonałości będą na zdjęciach widoczne. Ubrania muszą więc być czyste, wyprasowane i bez zmechaceń. Nic tak nie odstrasza klientów, jak niechlujstwo i niedbalstwo.

Sposoby fotografowania ubrań

Ubrania możemy fotografować na cztery sposoby. Możemy ułożyć je na jasnym tle i sfotografować tak, aby znajdowały się na samym środku zdjęcia. Możemy też założyć je na siebie lub inną osobę służącą za modela. Ewentualnie można też wykorzystać manekiny, ale to już opcja dla osób prowadzących profesjonalne sklepy internetowe. Dobrym pomysłem jest również fotografowanie ubrania wiszącego na wieszaku. Pamiętajmy jednak, aby ubranie pokazać całe i z każdej strony. Można też prezentować dane ubranie w połączeniu z innymi, pokazując przy okazji modne stylizacje na różne okazje. Takie zdjęcia na pewno przyciągną wielu klientów, którzy chętnie kupią nasze ubrania.